صفحه اصلی > درباره بيمارستان > تاریخچه بیمارستان 

 

تاریخچه ومعرفی مجتمع  آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی بعثت همدان

1)مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی بعثت :

مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی بعثت که از لحاظ جغرافیایی در شمال شرق شهر همدان میدان رسالت بلوار آیت اله مطهری واقع شده است و دارای زیر بنای مفید: 65396 متر مربع و مساحت کل: 137139 متر مربع می باشد. در تاریخ 17/7/1385 با انتقال بیمارستان امام خمینی (ره) شروع بکار نموده و راه اندازی شد. سپس بتدریج بخشهای مختلف از بیمارستانهای اکباتان، شهید مباشر کاشانی و فاطمیه به این مرکز انتقال یافت و در مورخه 1/5/1387 بیمارستان شهید مباشر کاشانی تعطیل و به این مرکز منتقل گردید و کلیه امور بیماران حوادث و ترومائی به این مرکز واگذار گردید. تعداد کل تختهای مصوب 380 و تعداد تخت های فعال بستری 581 تخت می باشد و شامل بخش ها و واحدهای درمانی زیر می باشد:

اتاق عمل، اطفال، نوزادان، کودکان، جراحی، گوش و حلق و بینی، آی سی یو، ارتوپدی، آزمایشگاه و پاتتولوژی، جراحی، آی سی یو، اورژانس تحت نظر، اورژانس بستری، اورژانس سرپایی، تروما ، فیزیوتراپی، سی سی یو و پست آنژیو، آنژیوگرافی، شنوایی سنجی. و دارای درمانگاه های تخصصی توانبخشی و طب فیزیکی، ارتوپدی، نورولوژی، نوروسرجری، مشاوره بیهوشی و درد، داخلی و غدد، جراحی، فک و صورت، گوش و حلق و بینی، PKU، قلب، اسپیرومتری، EEG و نوار قلب می باشد. و درمانگاه های فوق تخصصی نیز شامل جراحی توراکس و قفسه سینه، جراحی پلاستیک، جراحی کودکان، جراحی زانو، جراحی آرنج و قلب عروق نوزادان می باشد.

زیر بنای کل بیمارستان: 65396 مترمربع

مساحت کل بیمارستان: 137139 متر مربع

تعداد کل تختهای مصوب: 380 تخت

تعداد کل تختهای فعال: 581 تخت

شامل: اتاق عمل، نوزادان، کودکان، جراحی، گوش و حلق و بینی، آی سی یو، ارتوپدی، آزمایشگاه و پاتولوژی، جراحی مغز و اعصاب، فک و صورت، رادیولوژی، قلب و عروق، هماتولوژی اطفال، نوزدان، ان آی سی یو، اورژانس بستری، اورژانس تحت نظر، اورژانس سرپایی، تروما، سوختگی، فیزیوتراپی، سی سی یو، پست آنژیو، آنژیوگرافی، شنوایی سنجی.

و درمانگاه های تخصصی توانبخشی و طب فیزیکی، ارتوپدی، نورلوژی، نوروسرجری، مشاوره بیهوشی و درد، داخلی غدد، جراحی، فک و صورت، گوش و حلق بینی، PKU، قلب، اپیرومتری، EEG و نوار قلب و درمانگاه های فوق تخصصی نیز شامل گوارشی و قفسه سینه، جراحی پلاستیک ، جراحی کودکان، جراحی زانو، جراحی آرنج و قلب و عروق نوزادان.

2) بیمارستان سوختگی بعثت:

بيمارستان  سوختگی بعثت در تاريخ 96/6/9   وهمزمان با گراميداشت هفته دولت افتتاح و مورد بهره برداري قرارگرفت. پروژه ساخت و تجهیز مرکز سوانح سوختگی بعثت با پیگیری‌های مستمر مسؤلان دانشگاه و بیمارستان ومساعدت وزارت متبوع  با مشخصات 6 هزار متر مربع زیربنا ، 3 هزار و 500 متر مربع محوطه وبخش‌های درمانی شامل  بخش خدمات اورژانس سرپايي 6تخته ،بخش اورژانس با 12 تخت، دو بخش بستری 12 تخته، بخش BICU هشت تخت، سه تخت اتاق عمل، ریکاوری پنج تخته و دو تخت اکسیژن هایپر باریک ،20اتاق پانسمان وحمام   دارای واحدهای پشتیبانی آزمایشگاه و رادیولوژی ديجيتال و پرتابل  و تجهیزات مورد نیاز برای ارائه خدمات به مراجعان است. این پروژه یکی از پروژه‌های مصوب دانشگاه علوم پزشکی در سفر ریاست جمهوری به همدان است که عملیات اجرایی آن از سال 87 آغاز شده است و تنها مركز سوانح سوختگي  استانداردغرب كشور است كه آمادگي ارائه خدمات مذكور را به هموطنان عزيزمان را دارد. اين مركز با125 ميليارد ريال هزينه عمراني و 30ميليارد ريال هزينه فازاول تجهيز  مورد بهره برداري قرارگرفته است.

 

 

 

 

   دانلود : مشخصات_بیمارستان_بعثت.pdf           حجم فایل 85 KB
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3091 | بازدید امروز : 792 | کل بازدید : 2572554 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 | زمان بازدید : 0.2700